پایتون چیست؟

برنامه‌نویسی چیزی نیست که از آن ترسید و آن را سخت تصور کرد. پایتون، زبان‌ برنامه‌نویسی است که ترس شما را نسبت به برنامه‌نویسی از بین می‌برد و شما را آماده برای نوشتن پیچیده‌ترین کد‌ و برنامه‌ها می‌کند. این زبان برنامه‌نویس برای همه سنین و با هر سطح دانش کاربردی است و هر فردی که علاقه‌مند به یادگیری برنامه‌نویسی باشد می‌تواند با پایتون شروع کند. عدم وجود محدودیت در برنامه‌نویسی و امکان اجرای برنامه در هر محیط و پلتفرمی آن را محبوب کرده و شرکت‌های بزرگی همچون گوگل را جزو کابران خود دارد.

دستورات و شیوه نوشتن کد‌ها در پایتون شبیه زبان انسان است و پیچیدگی در نحوه نوشتن کدها وجود ندارد. اما می‌توان با این زبان برنامه‌نویسی برنامه‌های تحت وب، پردازش تصویر، نرم‌افزارهای مهندسی و آماری، بازی‌سازی و بسیاری از نرم‌افزارها  را برای موبایل و کامپیوتر با این زبان قدرتمند طراحی کرد. همچنین می‌توانید کد و برنامه‌ نوشته شده خود را در محیط‌ها و سیستم‌عامل‌های متفاوت همچون گنو/لینوکس و ویندوز اجرا کرد و نیاز به نوشتن چندباره نرم افزار برای دیگر پلتفرم‌ها نیست. همین قابلیت‌های پایتون، استقبال شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگی همچون ناسا، یاهو و مایکروسافت را به همراه داشته و مورد استفاده قرار می‌گیرد. پایتون به صورت پیش فرض بر روی کامپیوتر تک‌برد رزبری‌پای وجود دارد. با این زبان می‌توانید پایه‌های برد را کنترل کنید و کارهای پیچیده انجام دهید. سعی می‌کنیم آموزش‌های رزبری‌پای را با زبان پایتون انجام دهیم تا در کنار یادگیری برنامه‌نویسی، الکترونیک را هم فرا بگیرید.

کوتاه و خلاصه از پایتون گفته شد اما یادگیری پایتون ابتدای یک مسیر طولانی و سرگرم کننده است. برنامه‌نویسی و حرفه‌ای شدن در این زمینه را شبیه سوراخ کردن سنگ فرض کنید که قرار است با قطره‌های آب آن را سوراخ کرد. قرار است در دراز مدت یه اثر زیبا به جای بماند و  با تیشه به جان سنگ افتادن ممکن است سنگ بشکند و یا به آن آسیب بزند. قدم‌های خود را آرام و مستمر بردارید و برای یادگیری برنامه‌نویسی صبور باشید. یادگیری برنامه نویسی با پایتون دلچسب و سرگرم کننده است.

error: